סדנאות ODT

בעולם עסקי דינמי, אינטנסיבי ותחרותי טיפוח צוות, שיפור מוטיבציה של עובדים ובניית סביבת עבודה חיובית ומכילה הם תנאים מקדימים ומובהקים להצלחה של כל ארגון. סדנת ODT (OUTDOOR TRAINING) היא הדרך היעילה ביותר להשיג את כל זה ובד בבד לקדם את הארגון להצלחה. במאמר זה נברר מהן סדנאות ODT, למה הן חשובות לארגון, ומה היתרונות שלהן. בשורה התחתונה כל ארגון עסקי שואף להתקדם, להצליח ולצבור משאבים, אך בלי להשקיע בצוות העובדים ובלי לרכוש את אמונם ואת מסירותם, אי אפשר להצליח בכך. בעלי עסקים ומנהלים בכירים, מוכנים להתחיל להשקיע בעובדים ולהרוויח? כך תעשו את זה נכון.

מהי סדנת ODT?

סדנת ODT היא תוכנית להעצמת עובדים ולגיבושם כקבוצה מחוץ לסביבת העבודה. מדובר במערך לימודי שנערך בחיק הטבע ומיועד לחזק הקשר של העובדים לארגון ואת הקשר בינם ובין עצמם. בניגוד לתוכניות הכשרה מסורתיות סדנאות ODT ממנפות את היתרונות העצומים שיש לטבע כדי להפיק חוויות, התנסויות ואתגרים ייחודיים לטובת העובדים והארגון באמצעות עבודת צוות, תקשורת, פתרון בעיות ושיפור המוטיבציה. סדנאות אלה כוללות פעילויות אתגריות, מעצימות ומהנות בחיק הטבע; פעילויות שמתבססות על משחקים מהנים לפיתוח עבודת צוות, מיומנויות תקשורת ואינטראקצייה בין־אישית ומכוונות לגיבוש העובדים ולחיזוק הקשר שלהם לארגון. 

למה לערוך סדנאות ODT?

לסדנאות ODT יש יתרונות רבים:

  • גיבוש צוות – סדנת ODT היא פלטפורמה שמלמדת עובדים לחבור זה לזה ולשתף פעולה ומפתחת בהם תחושת שליחות ומסירות. באמצעות אתגרי שטח שמצריכים עבודת צוות, אפשר ללמד עובדים לסמוך על עמיתיהם ולטפח עימם קשרים חזקים.
  • פתרון בעיות – אתגרים בחיק הטבע מצריכים לעיתים יכולת לקבל החלטות ולפתור בעיות ביצירתיות. העובדים לומדים להסתגל במהירות למצבים משתנים ומחפשים יחד דרכים לגבור על המכשולים.
  • פתיחת ערוצי תקשורת – תקשורת יעילה חיונית בכל מקום עבודה. סדנת ODT מלמדת את המשתתפים לתקשר בבהירות, להקשיב ברוב קשב ולבטא בבירור את המחשבות, הדעות, הרעיונות והגישות שלהם. 
  • טיפוח מוטיבציה – סדנת ODT היא חוויה כיפית ומשחררת שמחדירה התלהבות בכולם ומגבירה את ההנאה של הצוות. פעילות מהנה מחוץ לסביבת העבודה הרגילה עוזרת לעובדים להירגע ולהפיג מתחים ומטפחת את המוטיבציה שלהם. 
  • פיתוח מנהיגות – סדנת ODT מאפשרת לעובדים לפתח את כישורי המנהיגות שלהם ועוזרת למנהלי הארגון לזהות עובדים שיש להם פוטנציאל למנהיגות. דבר זה כשלעצמו מטפח מוטיבציה בעובדים ומלמד אותם המון על עצמם. 
  • חיזוק הקשר לארגון – עובדים מרוצים הם עובדים משקיעים; ועובדים מושקעים הם המפתח של הארגון להצלחה. ארגון שמטפח קשר חזק ואיכותי עם עובדיו, תמיד יצליח.

אילו מקומות מתאימים לסדנת ODT?

בגדול כל סביבה טבעית מתאימה לסדנאות ODT – פארקים לאומיים, שמורות, טבע וחוף הים הם תפאורה מושלמת לסדנאות ODT. הרעיון הוא לבחור בקפידה את תוכנית הסדנה ואת הפעילות לעובדים. פעילויות מהנות לגיבוש צוות, לחיזוק הקשר בין העובדים ולחיזוק המסירות שלהם לארגון הם טיולי ג'יפים , מסע טרקטורונים, שיט קאיאקים, מסלולי מכשולים, טיולים למיטיבי לכת ועוד. לכל פעילות בחיק הטבע יש יתרונות עצומים, וכל בילוי בחיק הטבע טומן בחובו אין־סוף מתנות. בסופו של דבר גם העובדים וגם הארגון מפיקים תועלת מכל הפעילויות הללו. 

הזמינו את הצוות לבילוי בטבע

סדנאות ODT הן כלי רב־עוצמה לגיבוש הצוות, לטיפוח עבודת צוות ומוטיבציה וליישום שינויים חיוביים בדינמיקה של מקום העבודה. ארגונים שמשקיעים בסדנאות ODT לעובדים רואים שינויים חיוביים מיידיים לא רק בתוך הצוות אלא גם בשורה התחתונה העסקית, וזאת, כאמור, השאיפה האולטימטיבית של כל ארגון וארגון. בעולם העסקים התחרותי של ימינו, השקעה בסדנאות ODT לעובדים היא אסטרטגיה חכמה שמובילה ארגונים להצלחה. אז מה דעתכם? רוצים להיות חלק מההצלחה העסקית הזאת? הזמינו את הצוות לבילוי בטבע; הטבע כבר יעשה את כל השאר.

תפריט נגישות

רגע, יש לנו עוד להציע לך!

אנחנו מוסיפים סדנאות חדשות בכל יום, רוצה לשמוע עליהן לפני כולם ולקבל הטבות והנחות ייחודיות?

או

הרשמו לניוזלטר שלנו

או גם וגם ;)